Yüksekokulumuz Öğrencilerine Yönelik Konya’ya Teknik Gezi Düzenlendi


Yüksekokulumuz öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katıldığı teknik gezi; Hadimi parkta yapılan kahvaltı ile başladı. Ardından Konya Hayvanat Bahçesi gezisi yapılarak, Meram Bağlarına geçildi.

İstiklal Harbi Müzesi ziyaretinin ardından Yüksekokulumuz öğrencileri, Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ ile buluştu.

Aziziye Kültür Merkezinde öğrencilerimizle bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Yerel Yönetimler, Büyükşehir Yasası ve Karatay İlçesi hakkında bilgi verdi. 6360 sayılı kanun ile Büyükşehir Belediyelerinin sorumluluklarının bir kat daha artığını dile getiren Başkan HANÇERLİ, halkın içinden yönetimin her zaman önemli olduğuna dikkat çekti. İnsanın doğumundan ölümüne kadar her alanda belediyecilik hizmetinin olduğunu vurgulayan Başkan HANÇERLİ, bu kurumların iyi idare edildiği takdirde güzel şeylerin ortaya çıktığını ve vatandaşın yapılan hizmetlerle rahat ettiğini söyledi. Toplum hayatında aklımıza gelen ne kadar aktivite ve çalışma varsa bunların belediyeler ile doğrudan alakalı olduğunu ifade eden Başkan HANÇERLİ, 256 bin nüfuslu Karatay’ın hızla gelişen bir ilçe olduğunu dile getirdi.

Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ ile bir arada olmanın kendilerini memnun ettiğini ifade eden öğrenciler ise sordukları sorular ile Belediye Hizmetleri ve Yerel Yönetimlerin işleyişi hakkında Başkan HANÇERLİ’den bilgi aldılar.

            Mevlana Türbesi ziyareti ile devam eden gezi; Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen sema gösterisi ile sona erdi. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği teknik gezi de Konya’nın tarihi ve kültürel mekanlarını tanıma imkanı da bulan öğrenciler bol bol fotoğraf çekme fırsatı da yakaladılar.