Kariyer Günleri Kapsamında Kazımkarabekir Kaymakamı Mehmet USLU Yüksekokulumuz Öğrencileri İle Buluştu.


 

  Yüksekokulumuzun “Kariyer Günleri” kapsamında düzenlediği bu söyleşi, İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un, 76. vefat yıl dönümü olan 27 Aralık tarihine denk gelmesi sebebiyle programa milli şairimizin anılmasıyla başlandı.

  Yüksekokulumuz konferans salonunda Kazımkarabekir Kaymakamı Mehmet USLU ‘nun konuşmacı olarak katıldığı söyleşiye, okulumuzun akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

  Konferansın başında USLU; kaymakamlık mesleğinin 4 yıllık bir lisans eğitiminden sonra uzun ince ve zorlu bir yoldan geçtiğini söyledi. Bundan dolayı kaymakamlık yada diğer kariyer meslekleri için öğrencilerin ilk hedeflerinin Dikey Geçiş Sınavı(DGS) olması gerektiğine değinen USLU, kaymakamlık görevinin yetki ve sorumluluklarını anlattı.

  Kaymakam olmak için gereken 3 yıllık adaylık sürecini detaylı bir şekilde anlatan USLU, kaymakamın ilçede hükümeti temsil ettiğini ve bakanlar kurulunun kararlarının uygulayıcısı olduğunu belirtti. Söyleşinin son kısmı öğrenciler tarafından sorulan soruların cevaplanmasına ayrıldı. Sorularıyla Kaymakam USLU’yu terleten öğrencilerimize; Kazımkarabekir İlçesi için neler yapabileceklerine ve çalışma sistemine ilişkin bilgiler verdi.

  Söyleşinin ardından katılımından dolayı Kaymakam Mehmet USLU’ya, Yüksekokulumuz Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki PINAR tarafından plaket takdim edildi.

   Düzenlenen program Yüksekokulumuz öğrencilerinden Kubilay SANDAYÜK’ün mini konseri ile sona erdi.