SOSYAL HİZMETLER BÖLÜMÜ 1. SINIF ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN AHMET METE HUZUREVİ YAŞLI BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ SAKİNLERİ ZİYARET EDİLDİ.


Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu Sosyal Hizmetler Bölümü tarafından Karaman’da bulunan Ahmet Mete Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ne ziyaret amaçlı gezi düzenlendi.

Düzenlenen bu programda öncelikle huzurevinde çalışmakta olan sosyal hizmetler uzmanı tarafından, öğrencilerimize kuruluşun iş ve işleyişi, kimlere hizmet verdiği, ne gibi çalışmaların yürütüldüğü, düzenlenen kültürel ve soysal faaliyetler hakkında bilgi verildi. Sonrasında dinlenme salonunda yaşlılar ile yaklaşık 2 buçuk saat serbest zaman geçirildi.

MUTLU ETTİK MUTLU OLDUK.

Yaşlılarımızın gençlerle buluşmaktan duyduğu mutluluk ile yapmış olduğu paylaşımları (maniler-türküler-hikayeler) ile renklenen program öğrenciler ve yaşlılar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı. Değerli mirasımız yaşlılarımızın yüzünde birer tebessüm olmak sevgili öğrencilerimize de mutluluk olarak yansıdı. Mutlu ettik ve mutlu olduk.