Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN'la Söyleşi Etkinliği Gerçekleştirdik.


    Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Meslek Yüksekokulumuz ve  Yerel Yönetimler Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen söyleşi programına konuşmacı olarak katıldı. 

    Meslek Yüksek Okulumuz konferans salonunda düzenlenen söyleşi programına; Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN, Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah BAĞIRGAN, Kazım Karabekir Kaymakamı Ramazan POLAT, Kazım Karabekir Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı,  Öğretim Görevlisi Kadir AKPINAR, okulumuz öğretim görevlileri, diğer çalışanlar ve çok sayıda öğrenci katıldı.

   “Büyüyen ve gelişen Türkiye yolunda genç nesillerimizin üzerine düşen sorumluluk son derece önemli” diyen Başkan ÇALIŞKAN şöyle konuştu:
“Türkiye olarak bulunduğumuz jeopolitik konum itibari ile tüm dünyanın gözü ülkemizde. Son yıllarda yaşanan terör olayları ve orta doğuda yaşanan gelişmelere baktığımız zaman, ne kadar zorlu bir coğrafyada yaşadığımızı daha iyi görebiliyoruz. Tarih boyunca bu topraklar üzerinde bir takım kirli emelleri olan güçler tarafından siyasi, ekonomik ve toplumsal anlamda sürekli saldırılara maruz kaldık. Bu noktada toplum olarak üzerimize düşen görev; dil, din, ırk ve mezhep ayrımı gözetmeksizin birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmektir. İşte bu birlik ve beraberliğimiz sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişiminin üstesinden geldik.

    Diğer yandan ülkeye vereceğimiz en güzel hizmet işimizi en iyi şekilde yapmaktır. Moral ve motivasyonumuzu en üst seviyede tutarak bu millete hizmet etmeyi kendimize şiar edindik. Yaklaşık 16 yıldır tüm Türkiye'de yapılamaz denilen birçok yatırım ve hizmet milletimizle buluştu. Karaman Belediyesi, geldiği nokta itibari ile sahip olduğu personeli en verimli şekilde kullanan, tasarrufu ön planda tutan, günübirlik değil uzun vadeli yatırımlar yapan bir belediye haline gelmiş bulunmakta. Milletimizden aldığımız güç ve destek ile bunları başarabiliyoruz. İnsan odaklı hizmetler gerçekleştiriyoruz. Biliyoruz ki bizler bu milletin efendisi değil hizmetkârıyız" dedi.
 
    Öğrencilerimiz tarafından sorulan soruların da cevaplandığı; söyleşi programımızın sonunda; Belediye Başkanı Ertuğrul ÇALIŞKAN'a günün anısına okulumuz adına bir onur plaketi takdim edildi.