Okulumuzda Düzenlenen Törenle Sürekli Eğitim Merkezi Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi


Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Meslek Yüksekokulu'da sertifika töreni düzenlendi. Yüksekokul Konferans Salonunda gerçekleştirilen törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Osman Çevik, Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar, Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Darıcı, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan KMÜ Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Darıcı, yaşam boyu öğrenme aşamalarında diğer adayların önünde ipi göğüslemek için farklı kulvarlardan destek alınması gerektiğini belirterek “Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (KMÜSEM), 2010 yılı mart ayında yaşam boyu öğrenme desteği için yola çıkmıştır. KMÜSEM’in 2015 yılında düzenlediği kurslardan 2 bin 922, 2016’nın ilk altı ayında düzenlediği kurslardan da 2 bin 750 kişi yararlanmıştır.” dedi.

Törende söz alan KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ise “Sizler üniversiteye meslek sahibi olmak ve nitelikli iyi bir insan olmak için geldiniz. Şimdi en büyük kaygınız istihdam. Öncelikle şunu iyi bilmenizi isterim ki Türkiye’de işsizlik diye bir şey yoktur, mesleksizlik vardır. Eğer işinizi iyi yaparsanız her meslekte iş de var, para da. Kaliteli işin her zaman alıcısı vardır. Siz aldığınız bu sertifikalarla işinize kalite katmaya çalıştınız ve bunu başardınız. Çünkü bir üniversite programından mezun olmak yetmez, o konuda iddialı olmak gerekir.” dedi.

Törende açılış konuşmalarının ardından Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencilerine yönelik Ocak-Haziran 2016 tarihleri arasında düzenlenen Bilgisayar İşletmenliği ve Bakım Onarım Kursu ile 10 Parmak F Klavye ve Zabit Katipliği Hazırlık Kursunu başarıyla tamamlayan 222 öğrenciye sertifikaları verildi.

Öğrencilerin tören protokolünün elinden sertifikalarını almalarının ardından kurs eğitmenleri Öğr. Gör. Fatih Delen ve Öğr. Gör. Şerif Durmuş’a plaket takdim edildi. Tören, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.