Yüksekokulumuzda Mezuniyet Sevinci


Meslek Yüksekokulumuzda  bir mezuniyet sevinci daha yaşandı.Törene KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Kazımkarabekir Kaymakamı Aziz Oğuz Al, Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, KMÜ Genel Sekreteri Ahmet Tüfekci, Okul Müdürümüz Öğretim Görevlisi Abdulbaki Pınar, üniversite personeli, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Halk oyunları ve mehteran gösterisi, Türk halk müziği ve opera dinletisiyle renkli görüntülere sahne olan mezuniyet töreninin açılışı, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan yüksekokul birincisi Ali Güzel, iki yıl süren eğitim sürecinde kendisine desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen ailesine teşekkür ederek, “Aslında bugün ailelerimizin hak ettiği bir gün ve bugünün mutluluğunu bütün arkadaşlarımla birlikte ailelerimize armağan etmeliyiz. İki yıl önce üniversitenin kapısından adımımı attığımda belirlediğim hedefimi gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Geldiğim ilk günden bu yana uyum sürecini hızlı bir şekilde atlatarak çok çalıştım ve bu güne ulaştım. Bu gün bir ayrılık günü fakat bir son değil ve yeni yolların, sonraki adımlarımızın bir başlangıcı. Bu güzel günün hiçbir zaman unutulmamasını ve tüm mezun arkadaşlarımın daha başarılı bir geleceğe sahip olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Ali Güzel’in ardından kürsüye çıkan Okul Müdürümüz Öğr. Gör. Abdulbaki Pınar ise yüksekokulların yükseköğretimin vazgeçilmez bir parçası olduğunu dile getirerek, “Yüksekokullar, teorik bilginin yanı sıra pratik bilgilerle de desteklenen ve bilgiyi en kısa sürede edinerek ülke istihdamına katkı sağlayacak teknik elemanları yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bugün yüksekokulumuz bünyesinde bulunan 960 öğrenci ile ilçemiz nüfusunun yaklaşık yüzde 30’luk kısmını oluşturuyoruz. Okulumuz bu bakımdan ilçemizin kalkınmasında itici bir güç konumundadır.” diye konuştu.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen ise Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi’nin kuruluşundan bu yana her gün biraz daha gelişmekte olduğunu ve ‘sıradan değil aranan üniversite’ olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Göreve geldiğimiz dönemde çok zor koşullarda eğitim faaliyetlerinin sürdürüldüğü yüksekokulumuzda artık çok daha fazla imkânla öğrencilerimizi yetiştirmekteyiz. İki yıl önce aramıza katılan öğrencilerimizi mezun etmenin mutluluğunu yaşadığımız bu günde öncelikle şunu ifade etmek isterim ki bu başarı yalnızca öğrencilerimizin başarısı değil; ailelerimizin, hocalarımızın ve emek veren herkesin başarısıdır. Fakat bu güzel tablonun oluşmasının gerçek mimarları şüphesiz ki ailelerdir. Takdir ve teşekkürlerin en büyüğünü siz hak ediyorsunuz.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen tarafından okulumuzda dereceye giren öğrenciler Ali Güzel, Bahri Taşdöndüren ve Emine Karadağ’a ödülleri verildi. Daha sonra okul birincisi Ali Güzel, isminin yazılı olduğu plakayı mezuniyet kütüğüne çaktı.

Tören, mezuniyet töreninin düzenlenmesine katkı sağlayan kurum ve kuruluşlar ile spor müsabakalarında başarılı olan sporculara plaket verilmesiyle devam etti. Ardından mezun olan öğrencilerin isimleri tek tek anons edilerek sahneye davet edildiler ve öğrencilere diplomaları verildi. Diploma töreninin ardından 300’e yakın öğrenci hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.