Türkiye Büyük Millet Meclisine Teknik Gezi Düzenledik.


          13 Mayıs 2016 tarihinde; Yüksekokulumuz öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katıldığı ; çok sayıda sekreterin , diğer çalışanların görev yaptığı ve sekreterlik mesleği açısından önemli bir kurum olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teknik gezi düzenlendi.

         Öğrencilere ilk olarak Meclis Genel Kurulu gezdirilerek, Genel Kurul yerleşme ve çalışma düzeni hakkında bilgi verildi. Daha sonra öğrenciler toplantı salonuna alındılar. 

          Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Muhtar GÜN,  tarafından öğrencilere seminer verildi. Seminerde , sekreterlik mesleğinin incelikleri, gerektirdiği nitelikler, kariyer yolları gibi konularda öğrencilerle mesleki tecrübelerini paylaştılar ve ayrıca kendi başarı hikâyelerini anlattılar ve öğrencilerin sorularını cevapladılar.

          Öğle yemeğinin yine Meclis yemekhanesinde yenilmesinden sonra, Ankara’nın simgelerinden olan Anıtkabir de ziyaret edildi. Her anlamda, son derece verimli geçen ve de öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği teknik gezide Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını tanıma imkânı da bulan öğrenciler bol bol fotoğraf çekme fırsatı da yakaladılar.