Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne Teknik Gezi Düzenledik


              20 Mayıs 2015 tarihinde; Yüksekokulumuz öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katıldığı ; çok sayıda sekreterin , diğer çalışanların görev yaptığı ve sekreterlik mesleği açısından önemli bir kurum olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teknik gezi düzenlendi.

         Öğrencilere ilk olarak Meclis Genel Kurulu gezdirilerek, Genel Kurul yerleşme ve çalışma düzeni hakkında bilgi verildi.Daha sonra öğrenciler toplantı salonuna alındılar. 

 Milletvekili Hizmetleri Başkan Yardımcısı Mehmet Altınkaynak, İdari İşler Müdür Yardımcısı Alper Sazlık ve Şef Nalan Kurdoğlu’ndan oluşan meslek uzmanları öğrencilere seminer verdi. Seminerde uzmanlar, sekreterlik mesleğinin incelikleri, gerektirdiği nitelikler, kariyer yolları gibi konularda öğrencilerle mesleki tecrübelerini paylaştılar ve ayrıca kendi başarı hikâyelerini anlattılar ve öğrencilerin sorularını cevapladılar. Seminer sonunda, Sayın Altınkaynak’a ve diğer çalışanlara hediyeler ve çini plaketler takdim edildi. 

          Öğle yemeğinin yine Meclis yemekhanesinde yenilmesinden sonra, Ankara’nın simgelerinden olan Anıtkabir de ziyaret edildi. Her anlamda, son derece verimli geçen ve de öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği teknik gezi de Ankara’nın tarihi ve kültürel mekânlarını tanıma imkânı da bulan öğrenciler bol bol fotoğraf çekme fırsatı da yakaladılar.