İl Genel Meclisi Toplantısına Katıldık


     Yüksekokulumuz Yerel Yönetimler Programı öğrencileri Karaman İl Genel Meclisi toplantısına katıldı.

    Yüksekokul Müdürü Öğr. Gör. Abdulbaki PINAR’ın da hazır bulunduğu toplantı 07 Mayıs 2015 tarihinde İl Özel İdaresi Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Abdulbaki PINAR’ın yanısıra Yönetim ve Organizasyon Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Mustafa ATAY, Yerel Yönetimler Bölümünden Öğr. Gör. M. Mustafa PEPE ile çok sayıda öğrenci iştirak etti.

    İl Özel İdareleri genel olarak halkın yerel ve ortak ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş, halkın katılımını en etkin ve verimli bir şekilde sağlayan yerel yönetim organlarından biridir.

    Yerel Yönetim organlarına yetkin elemanlar yetiştirme misyonuyla hizmet veren Yüksekokulumuz teorik eğitimin yanında uygulamalı eğitime de önem vermektedir. Bu çerçevede Karaman İl Özel İdaresi Toplantı ziyareti öğrencilerimizin eğitimine katkı sağladı.

    İl Genel Meclisi Başkan Vekili Adem KAPAR başkanlığında yapılan toplantıda gündem maddeleri görüşüldü. KAPAR gündem maddeleri görüşülürken Meclis işleyişi hakkında öğrencilere ayrıntılı bilgiler de sundu. Yüksekokul Müdürümüz Öğr. Gör. Abdulbaki PINAR’ın meclis üyelerine teşekkür etmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik sona erdi.