Konya Gezisi


               Yüksekokulumuz öğrencileri ve öğretim görevlilerinin katıldığı teknik gezi; İstiklal Harbi Müzesi ziyareti ile başladı. Ardından Konya Hayvanat Bahçesi gezisi yapıldı.

Konya Hayvanat Bahçesi gezisi ardından Yüksekokulumuz öğrencileri, Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ ile buluştu.

Karatay Belediye Binasında öğrencilerimizle bir araya gelen Karatay Belediye Başkanı Mehmet HANÇERLİ, Yerel Yönetimler, Büyükşehir Yasası ve Karatay İlçesi hakkında bilgi verdi. 6360 sayılı kanun ile Büyükşehir Belediyelerinin sorumluluklarının bir kat daha artığını dile getiren Başkan HANÇERLİ, 30 yıllık meslek hayatındaki tecrübenin önemini anlatarak, yaptıkları yatırımların mevcut olan yatırımların daha iyisi olmasına dikkat ettiklerini söyledi. İnsanın doğumundan ölümüne kadar her alanda belediyecilik hizmetinin olduğunu vurgulayan Başkan HANÇERLİ, bu kurumların iyi idare edildiği takdirde güzel sonuçların ortaya çıktığını söyledi.

Mevlana Türbesi ziyareti ile devam eden gezi; Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen Sema Gösterisi ile sona erdi. Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği teknik gezi de Konya’nın tarihi ve kültürel mekânlarını tanıma imkânı da bulan öğrenciler bol bol fotoğraf çekme fırsatı da yakaladılar.